Automatizace mezd? Úspora až 80 % nákladů!

Odhaduje se, že automatizace výpočtu mezd snižuje náklady až o 80 % (!). Velká část úspory prostředků i času je dána eliminací chyb při kalkulaci odpracovaných hodin a výsledných mezd. Jestliže i vy tušíte prostor pro zlepšení a ušetření nákladů, čtěte dál.

Jste například součástí firmy, která má několik retailových obchodů se zaměstnanci pracujícími na směny, pak výpočet mezd každého z nich může trvat i několik dní práce. A to není vše. Například, pokud byste byli retailer se 40 prodejními místy, přičemž by v každém pracovalo 6 pracovníků, je prakticky nemožné efektivně a správně vypočítávat odměnu každému z nich. Všední dny, přesčasy, víkendy, svátky. Různá docházka, různé výše odměny, odvody. U 240 lidí je to pořádný kus práce.

V praxi to často znamená, že HR tým musí sedět nad tabulkami, připravovat nové a nové kalkulace, vyplňovat formuláře a rozesílat peníze na desítky účtů. V mnoha firmách existují docházkové systémy, ať už excelové tabulky, online aplikace nebo jen prostý zápis do sešitu. Jak tušíte, nebo možná sami máte tuto zkušenost, je více než náročné tato data následně zpracovat. Není proto náhodou, že některé společnosti najímají externí firmy, které se těmito zápisy probírají a zpracovávají je. Existuje však mnohem úspornější řešení, které vám může pomoci.

Prostý Excel. Ano, ten, který už máte, naprogramovaný námi tak, abyste vše zvládli prostřednictvím pár kliknutí. Zní to jednoduše, že? A jednoduché to i je. Narozdíl od jiných řešení máte maximální flexibilitu v nastavení – prakticky vše, co potřebujete, jsme schopni splnit. Například aplikovat více pravidel pro různé typy pozic, různé země apod. Docházku nemusíte zpracovávat ručně, Excel ji za vás automaticky stáhne a vypočte odpovídající mzdu, samozřejmě včetně všech odvodů. Výhodou je také výsledný report, který prověří a odhalí případné manuální chyby. Na jedno kliknutí tak získáte zpracované a zkontrolované mzdy. Nemusíte mít tým “tabulkářů”, není třeba najímat externí firmy, nestane se, že uděláte chybu. Toto, dá se říci low-costové a současně bezchybné, řešení vám dokáže ušetřit skutečně hodně práce i peněz.

S jakými potížemi se při výpočtu mezd potýkáte vy? Napište nám a zjistěte, jak na to. Mnoho nástrojů již máme zpracovaných a i vaší firmě rádi pomůžeme s automatizací a úsporou nákladů.

Přeji prima den, Igor Ďatko

https://www.excel-na-miru.cz/

Akcelerujte! 4 kroky ke zrychlení vašeho businessu


Jaká první obecná otázka by vás – coby majitele firmy – měla napadnout, když chcete zefektivnit jakýkoli proces?

Můžeme snížit počet kroků?

Je to logické, protože právě odpověď na ni vám napoví, jak efektivně se jednotlivé procesy dějí. V ideálním případě je vhodné nakreslit si je do vývojového diagramu. A následně začít hledat odpovědi na následující 4 zásadní otázky:

Můžeme některé kroky zrušit? 

  1. Pravděpodobně budete překvapeni, kolik nepotřebných kroků – často nakumulovaných za několik let vašeho působení – objevíte ve svých procesech. Vyplňovat formuláře, zadávat data do počítače, úkolovat jednotlivé pracovníky, kontrolovat kvalitu výstupů apod., to vše může brzdit váš byznys. Skutečně potřebujete vykonávat tolik kroků? Zkuste najít ty, které zrušíte a nebudou mít dopad na kvalitu výstupů. Určitě nějaký objevíte.

Jaké kroky můžeme automatizovat? 

  1. Toto je stejně dobrá otázka. A odpověď na ni dost možná nutný krok k usnadnění procesů. A i když už máte nějaké automatizace přeci jen zavedené, je třeba zjistit, zda optimálně. Právě v tom je přidaná hodnota intranet-one. Zanalyzujeme váš byznys, podíváme se na to, co stojí za změnu, a zautomatizujeme maximum vašich činností. Ušetřit čas a náklady lze tímto způsobem velmi rychle. Jak to víme? Nejlepší referencí jsou naši spokojení klienti.

Lze sloučit jednotlivé kroky do jednoho, namísto dvou (nebo i více)? 

  1. Může být designér součástky současně nákupčí? Může osoba, která zvedne telefon, vyřešit problém a nejen jej pouze předat dál? Může obsluha stroje současně zabalit objednávku? Určitě vás napadnou příklady i z vaší firmy, kde tyto činnosti mohou být kombinovány. A bude vás to stát namísto dvou (nebo více) jen jeden plat.

Jaké kroky lze vykonávat paralelně, nikoliv jeden po druhém?

  1. Typická situace v project managementu. Projekt s několika vstupy se v praxi “rozkouskuje” do dílčích úkolů. Některé z nich mohou být vykonávány současně, a tím pádem se ušetří část nákladů. Při větších projektech se ale jen velmi obtížně definuje, které úkoly můžeme zpracovávat paralelně. Například: klient si objedná několik produktů, které se musí zabalit. Můžete je balit jeden po druhém, a nebo současně celou i více objednávek. Samozřejmě existuje kalkulace, která vám přesně řekne, kdy se vyplatí najmout další lidi a zachovat ziskovost.

Podívejte se hlouběji do svých procesů a najděte prostory pro zlepšení.

Pokud objevíte fáze, kde je potřeba zlepšení, dlouhodobě se vám vyplatí a váš byznys bude růst. Rádi vám poradíme, jak na to. Kontaktujte nás a společně nastartujeme váš byznys k výsledkům, které jste si vždy přáli.

Igor Ďatko

igor@intranet-one.com

www.intranet-one.sk
www.intranet-one.cz
www.intranet-one.com

 

Nabídky na klikačku

aneb Nabízejte své služby rychle a efektivně

Mnoho malých a středních firem vyhrává zakázky pomocí prodejních nabídek. Řídí tak prodej, který vytváří obrat a buduje vztahy se zákazníky. Přestože se jedná o důležitou front-endovou část působení organizací, jen málokterá ji má nastavenou efektivně. Přitom existuje dostupné řešení…

Tvoření nabídky může stát firmy nemalou energii a co víc, část kýženého obratu. Někdy to může být tím, že po vytvoření komplexní nabídky už máme další aktivity a již nenásledujeme klienta a nepomáháme mu s jeho rozhodnutím. Tato skutečnost může vést až ke ztrátě celé zakázky. Speciálně pak, pokud se náš produkt skládá z několika služeb nebo produktů současně.

Zejména menší firmy často nejsou schopny předpovědět své kapacity, a až ve chvíli, když je nabídka úspěšná, si uvědomí nedostatek kapacit. Proto je důležité mít nástroj, který zpracování nabídek ulehčí, a ušetřený čas lze následně využít na důležitější části businessu.

Jak na to? Vyvinuli jsme „nabídkovač“, který jednoduše vytváří, posílá a manažuje vaše nabídky po celou cestu k zákazníkovi. Především díky snadnému vytváření nabídek můžete rychle reagovat na příležitost, ať už se objeví kdekoliv a kdykoliv. Stač pár kliknutí a vygenerujete PDF, které můžete poslat na vybranou adresu přímo z excelového nástroje. K nabídce je samozřejmě možné se kdykoliv vrátit, upravit ji a poslat znovu. Naši klienti uvádí, že náš nástroj dokáže ušetřit až 80 % času, který dříve trávili znovu a znovu vytvářením prodejních nabídek. Díky tomu jich mohou připravovat více a současně efektivněji alokovat své kapacity.

Perete se s vytvářením nabídek? Také cítíte, že vám zabírají více času, než je třeba? Napište nám a připravíme vám jednoduché řešení, které vám pomůže pracovat snadněji a hlavně tam, kde je to skutečně důležité.

Igor Ďatko

3 TOP projekty v roce 2016

excel-photo

Vykročili jste do roku 2017 plni motivace a odhodlání? Proměňte je v kýžený úspěch! Inspirujte se a zjistěte, jak můžete vést svůj byznys efektivněji a splnit si své sny…

V roce 2016 jsme měli možnost vytvořit desítky úspěšných projektů pro podniky různých velikostí. Od provizního systému pro restaurace až po komplexní obchodní report pro globálního hráče ve výrobním sektoru. Naši klienti dosáhli skvělých výsledků a my jsme rádi, že můžeme být dnes již nedílnou součástí jejich příběhů.

Rád bych vám představil 3 TOP projekty. Ačkoliv jsme úspěch předpokládali, skutečné výsledky předčily i naše vysoká očekávání. Třeba v nich i vy objevíte svůj problém, ke kterému vám budeme moci poskytnout řešení:

Kontrolní hlášení s nespolehlivým plátcem

Zbytečnost, pracnost, nepochopitelnost? Ať už si o kontrolním hlášení myslíte cokoliv, je to povinnost. A protože jsme věděli, že mnohá řešení velkých podnikových systémů nepodporují export KH do XML, vytvořili jsme vlastní! Náš převodník ocenily zejména velké korporace, protože všechna data automaticky vypočítává a funguje pro SAP, Oracle i další programy. Navíc, obohatili jsme jej o kontrolu nespolehlivých plátců. Tato funkce měla více než pozitivní odezvu – naši klienti nejvíce ocenili možnost kontroly tisíců subjektu najednou.

Samozřejmě umíme i další spolehlivá řešení (nejen) pro reportingy. Tušíte, že by vám mohla usnadnit práci? Neváhejte nás kontaktovat.

Docházkový systém s výkazem pro mzdové oddělení

Jak zpracováváte docházku svých zaměstnanců pracujících na různých pobočkách? Nebo v různých městech? Zemích? Jeden z našich velice úspěšných klientů expandující z Evropy na americký trh hledal cestu, skrze níž by tento časově náročný problém zautomatizoval a zefektivnil, zkrátka vyřešil. Toto řešení jsme pro něj našli, a to v podobě excelové šablony, která každý měsíc stahuje data o odpracovaných hodinách zaměstnanců, zpracovává mzdy dle pravidel dané země a exportuje report připravený k výplatnici. Zní to jednoduše? Je to jednoduché. Navíc, někdejší manuální přepisování jednotlivých dat zásadním způsobem odlehčilo personálnímu oddělení, které se nyní může lépe věnovat hodnotnějším činnostem. Zpracování mezd je pro ně totiž už navždy zautomatizované, spolehlivé a každý měsíc včas.

Jedno tlačítko v Excelu dokáže vše zpracovat během několik sekund.

Podobně umíme vytvořit i platformy, které kalkuluji bonusy a komise za několik sekund. Potřebujete je? Určitě se na nás obraťte.

Optimalizátor výrobního skladu v Excelu

Pokud řídíte výrobní podnik a vyrábíte produkty na zakázku, pak víte, že objednávky vašich zákazníku je třeba jak zadat do výroby, tak objednat potřebný materiál. Mnohé skladové systémy, možná i ten váš, nemají dostatečnou flexibilitu sledovat výrobní zakázky. A pokud jsou takových zakázek desítky, stovky či dokonce tisíce, manuální zadávání zabere spoustu práce i času, navíc s téměř jistou chybovostí. Právě proto jsme vyvinuli jedinečný skladový nástroj, který pohlídá objednávky nejen od zákazníků, ale i materiálu, také sklad a odeslané produkty. Současně jsou data o počtu kusů posílána do e-shopu, kde klienti našeho klienta ihned vidí, kolik kusů je či bude na skladě.

Jak řešíte sklad vy? Napište nám a nechte si poradit, jak na to lépe a efektivněji.

Pokud by vás zajímaly i další naše projekty, určitě nám napište. Jsme rádi, že můžeme zjednodušovat práci jak zaměstnancům, tak celým společnostem, a těšíme se na budoucí projekty u nás i v zahraničí. Naší největší radostí je povzbuzovat lidi a firmy k tomu, aby pracovaly efektivně a dosahovali svých výsledků rychleji a snáz.

S pozdravem, Igor Ďatko

Efektivita je základ “pěkné” výsledovky

Vyrábíte produkty, které vaši zákazníci sice kupují, ale zisk není takový, jaký byste si jej představovali? Pojďme se podívat, jak může být i vaše výroba efektivnější…

Pozitivní emoce jako odměna nestačí

Jako majitelé rádi vyrábíme produkty, které našim klientům přinášejí přidanou hodnotu. K této – dalo by se říci emocionální – části našeho businessu patří ale i ta druhá, finanční. Jinými slovy, na jednu stranu jsme rádi, že máme možnost dělat to, co nás baví a co nám jde, současně však musíme dávat pozor, aby naše úsilí bylo odměněno i kýženým ziskem.

Kdo nezná svá čísla, nemůže vědět, jak se mu daří

Čísla jsou stěžejními ukazateli, ze kterých lze vyčíst vše. A to včetně emocí – vždyť komu by neudělala radost ta dobrá. Nabízí se tedy otázka: jak “vylepšit” výsledovku? Jsou dvě cesty, skrze které lze dosáhnout vyššího zisku. Buďto musíme zvýšit prodeje (to znamená zvýšit výnosy) nebo optimalizovat výrobu (tedy snížit náklady). Současně jsou zde dva kritické parametry: čas a cena. Pokud dokážeme vyrobit produkt rychleji a za nižší cenu, jsme efektivnější a zisk roste.

Co ale dělat v případě, když lidské síly nestačí (nebo nestačí dostatečně)? Nabízí se otázka investice do automatizovaného stroje, který však pocitově (už jsme zase u těch emocí) stojí mnohonásobně více peněz. Přitom jedna taková investice se nám může vrátit i dříve než za rok, a ty další už jen vydělávat. Avšak ne každá investice má návratnost, kvůli které bychom ji měli realizovat. A v tomto bodě se dostáváme k našemu řešení. Jednomu z našich klientů, který si přesně s tímto problémem nevěděl úplně rady, jsme vyrobili jednoduchý nástroj na plánování výroby. Výsledkem použití tohoto nástroje bylo efektivnější využití zdrojů, které se pozitivně odrazilo i na výsledovce. Pokud jste vystaveni podobným otázkám, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme odhalit slabé články vašeho provozu, a tedy vylepšit výsledovku a radovat se z vašeho businessu i po té finanční stránce.

Hodně úspěchů,

 

Igor Ďatko

www.excel-na-miru.cz

Vyhněte se pokutám! Reportujte DPH a KH 100% správně

IDPH2 malá chyba může způsobit velké potíže. Přitom stačí pár kliků, abyste si byli jisti, že máte vše 100% správně. Jak? Snadno! Poradíme vám, jak na to…

Při reportování DPH či měsíčního kontrolního hlášení může i drobný omyl znamenat nemalou pokutu. Je tedy v našem zájmu, aby veškeré informace seděly tak, jak mají. Pokud generujete DPH do xml formátu pro více klientů, oceníte jednoduchou aplikaci XML reader, která vám jednoduše umožní zkontrolovat výsledné přiznání a vyhnout se chybám. Ušetříte spoustu času a výsledek bude přesně takový, jaký musí být.

DPH1Mezi naše klienty patří společnosti, které zpracovávají stovky přiznání a potřebují dodávat bezchybné výstupy. A právě díky naší jednoduché desktopové aplikaci XML reader, která umožňuje rychle kontrolovat vygenerované xml soubory s DPH informacemi, šetří nejen náklady a čas, ale také případné problémy vznikající ze selhání lidského faktoru.

Pokud má i vaše firma desítky či stovky zaměstnanců, určitě víte, že procesy mohou být komplikované. Proto je vždy potřeba přidat spolehlivou závěrečnou kontrolu. A tou je naše aplikace, která umí provést kontroly nejen pro DPH ale i kontrolní hlášení, daň z příjmů právnických a fyzických osob, souhrnné hlášení i další. Navíc, aplikaci je možné přizpůsobit a doplnit o další dokumenty.

Zaujala vás naše chytrá aplikace XML reader? Kontaktujte nás. Rádi i vám pomůžeme zefektivnit jinak náročné procesy.

Igor Ďatko, www.excel-na-miru.cz

Identifikujte nespolehlivé plátce DPH! Stačí vám jen pár sekund.

Nespolehlivý plátce daně z přidané hodnoty (DPH) představuje pro firmy jisté riziko. A to proto, že pokud od něj odebereme zboží či službu, ručíme za DPH, kterou má odvést finančnímu úřadu. Pokud jsme totiž plátci DPH, tak automaticky přebíráme riziko ručení za nezaplacenou DPH my (odběratelé).

Jak snížit riziko? Existuje několik možností, jak se můžeme chránit. Jednou z nich je ověřit si spolehlivost plátce na webových stránkách finanční zprávy. Pokud však máme dodavatelů více, tato činnost může zabrat hodiny práce. A právě proto vám přinášíme řešení, které vám s tímto problémem pomůže, a to maximálně efektivním způsobem…

Díky jednomu tlačítku dokážete zkontrolovat stovky i tisíce subjektů najednou. Stačí vám jen seznam DIČ vašich dodavatelů v excelovém souboru. Náš Excel na míru, respektive jedna z jeho aplikací, provede kontrolu bez nutnosti manuálního zadávání jednotlivých údajů. Celý proces trvá jen několik sekund či minut, přičemž výstupy jsou ty nejaktuálnější a správné. Výhodou je, že tento jednoduchý nástroj je možné implementovat i do již fungujících výkazů společnosti. Například: máte-li export dodavatelů ze SAP ve vašem formátu, dokážeme tento formát upravit dle potřeby a přidat aplikaci, která provede kontrolu a výstupy zapíše přímo k vašim datům. Jedná se o superefektivní řešení, které již ocenilo mnoho společností, jimž se díky ní podařilo včas identifikovat nespolehlivé plátce.

Následujte je a vyhněte se riziku. Zavolejte nám nebo napište a my vám rádi se vším poradíme a vše vysvětlíme.

Zkuste demo zdarma: http://excel-na-miru.cz/nespolehlivy-platce

Igor Ďatko, excel-na-miru.cz

Jak dobře vybrat firemní software? aneb Jak nenaletět a nekoupit “shelfware”?

Výběr softwaru je stále jakási nová, mnohdy tajemná oblast plná nejasností, které zákazník nedokáže správně rozklíčovat. Tomu potom odpovídá vysoké množství „shelfwares“, tedy softwarů, které jsou koupeny s velkými očekáváními a záměry, ale končí na zaprášených regálech (regál = angl. shelf). Jak tedy vybrat skutečně efektivní firemní software? To vám poradíme v tomto článku…

Technické specifikace a další ne/důležitá vodítka

Jistě, technické vlastnosti jsou důležité, ale nejsou zdaleka jediným kritériem při výběru software. Podívejte se na seznam faktorů, které je třeba zvážit, a vybírejte nejlépe, jak je možné.

1) Historie a zkušenosti dodavatele

Znáte společnost, která software prodává? Dokážete si o ní jednoduše vyhledat nejdůležitější informace? Právě spolehlivost dodavatele je jedním ze zásadních kritérií. Tito lidé totiž budou zacházet s vašimi (citlivými) daty. Zjistěte si, s jakými zákazníky v minulosti spolupracovali, jaké jsou jejich reference a  na základě zjištěného si položte otázku, zda jim můžete důvěřovat.

2) Jak ohodnotit cenu software?

Náklady

Na náklady je třeba nahlížet v širším úhlu pohledu, protože nízká cena na vstupu může snadno vést ke zvýšení dlouhodobých nákladů. Jistě se nezapomeňte zeptat, zde dodavatel dokáže zefektivnit vaše staré procesy, nebo pouze dodat „technické“ řešení.

Poměr cena/výkon

Analýza nákladů a přínosů dává smysl. Náklady je třeba srovnat s ROI (return of investment) neboli spočítat, kdy a jak se investice do software vrátí. Vybírejte ty dodavatele, kteří dokážou prezentovat návratnost investice na míru a do detailu.

Potřeby vs. cena

Další otázkou je, zda existuje překrývání funkce a potřeb. Mnoho funkcí se totiž nemusí týkat skutečných potřeb. Měli byste jasně definovat své potřeby a rozdělit funkce přinejmenším na nezbytné a nepotřebné. Rozsáhlejším schématem klasifikace funkcí je pak např. musí mít, měl by mít a může se hodit v budoucnu.

3) Jednoduchost použití / implementace

Osvojení a učící křivka jsou spojené s každým novým nákupem, stejně tak s pořízením software. Nový software je třeba integrovat se stávajícími systémy a procesy. V případě, že software je příliš robustní a složitý, může dojít ke komplikacím, kterým se snažte předejít tím, že s nimi dodavatele před nákupem seznámíte.

Snadnost použití

Software by měl mít intuitivní rozhraní a využití funkcí by mělo být do značné míry samozřejmé. Čím kratší je potřebný čas na učení nového uživatele, tím lépe. Váš nový software by měl umět bezproblémově komunikovat se stávajícími systémy. Například software pro spolupráci může používat některé funkce z aplikací Outlook, Excel atd.

Přijetí nového systému zaměstnanci

Studie z USA ukázaly, že 22 % zakoupených podnikových systémů (ERP) není nikdy použito. Není pochyb o tom, že tzv. „boxovaný software“ je výsledkem špatného nákupního rozhodnutí. Tyto studie jasně ukazují význam dobře promyšleného nákupu.

To byla základní kritéria, na která byste při výběru software rozhodně měli brát zřetel. Rozhodně to však neznamená, že tu nejsou žádná další, a že i přes veškeré snahy neuděláte ve výběru chybu.

Jednou z možných cest k ochraně proti “shelfware” a nejjistějším způsobem, jak neplatit, za něco, co nepotřebujete (a současně získat vše, co musíte mít), je nechat si vyrobit software zcela na míru.

Kontaktujte mne se svojí poptávkou, rád vám poradím s tím nejefektivnějším řešením přímo pro vás.

Igor Ďatko, aplikace-na-miru.cz

Objednávky pod kontrolou? Pokročilý sklad umí mnohem víc!

Spousta objednávek, zákazníků i peněz – to je to, co chcete. Efektivní systém, přehledná data a 100% přesné inventury – přesně to potřebujete. V následujícím článku vám ukážeme pár příkladů, jakým způsobem vám zajistíme vše v jednom…

Pokud máte sklady, jistě to znáte. V ideálním případě by měla být zákazníkovi celá zakázka dodána najednou. Ale možná jste i vy někdy zažili situaci (a dost možná je to váš denní chléb), kdy si zákazník objedná více zboží v několika objednávkách. Běžný systém není schopen přiřadit různé objednávky k jednotlivým objednatelům, a tak se stává, že je třeba jednomu zákazníkovi dodávat zboží na vícekrát. Současně to může činit problémy v inventurách, kdy se skladové zásoby nevykazují správně, případně zpožděně, zkrátka neefektivně. Jak tedy všechny tyto komplikace vyřešit? Není to nic komplikovaného, naopak!

Ideálním řešením je Excel na míru. Tzv. pokročilý sklad pomáhá držet skladové zásoby na správné úrovni, evidovat vyrobené kusy a přesně je zařazovat do jednotlivých objednávek. Například objedná-li si zákazník 25 kusů zboží a chce jej přijímat co nejdříve to je možné. Vy naskladníte  7 kusů a pošlete je zákazníkovi. Pokročilá skladová aplikace vám umožní jednoduše evidovat, že bylo odesláno  7 kusů z celkových 25 ze specifické zakaznické objednávky. V praxi to znamená, že pokud máte výrobků a objednávek  více, tedy jsou komplikovanější, totosoftwarové řešení vám udrží sklad pod kontrolou a ulehčí jakoukoliv inventuru. Díky tomu samozřejme máte přehled a držíte náklady skladových zásob na minimu.

Tato pokročilá (a současně snadnější) kontrola skladů od Excel na míru pomohla již mnoha firmám ušetřit náklady. Zkrátka, co běžné softwarové řešení nedokáže, my vymyslíme, a díky tomu i vám pomůžeme sestavit aplikaci  vašemu podnikání na míru.

Kontaktujte nás a nechte si vymyslet takové řešení, které vám skutečně ušetří čas, práci i peníze.

www.excel-na-miru.cz

sklad

Pozor, hlášení: Jak budete řešit povinné kontrolní hlášení vy?

Věděli jste, že od 1.1. 2016 vzniká plátcům daně z přidané hodnoty zákonná povinnost podávat kontrolní hlášení? A jste na to připraveni? Vyvarujte se zdlouhavé práci i nečekaným problémům – Excel na míru zařídí vše za vás!

Jako každé nové nařízení, i nutnost podávat kontrolní hlášení s sebou ponese jisté nevýhody a komplikace, které budou trvat minimálně do té doby, než si všichni „zvykneme“. I poté ale mohou přetrvávat potíže spojené s neefektivitou i zastaralými programy. Nebuďte v nejistotě ani v začátcích a mějte vše na jednom místě. Přečtěte si, jak je to snadné.

Mix databází výrazně komplikuje situaci

Odborníci v oblasti poukazují na fakt, že veškeré údaje (například přehledy vydaných a přijatých faktur) nemají všichni plátci DPH k dispozici v jedné databázi. Také kombinace různých dat a konsolidování daňových sazeb není softwarově jednoduchou záležitostí. Zákonodárce na tyto skutečnosti nebude brát ohled a již nyní je jisté, že v případě nesprávně podaného hlášení hrozí vysoké sankce. A proto, vzhledem k tomu, že je nutné vykazovat kontrolní hlášení v jistém předepsaném formátu, bude mnoho firem nuceno provést důkladnou rešerši svých systémů.

Pokud jste i vy či vaše firma plátcem DPH, připravte se na všechny změny efektivně a s vědomím, že všechna vaše data budete odevzdávat přesně tak, jak zákon požaduje.

Řešení ihned? Excel na míru!

Excel na míru nabízí spolehlivé řešení, které umožní podávat kontrolní hlášení zcela automaticky. Jedná se o přehledný excelový soubor, do kterého nahrajete informace z interního systému, překonvertujete do .xml struktury, a ta se jednoduše elektronicky odešle. Toto maximálně flexibilní řešení je vyrobeno na míru tak, aby jednoduše použilo výstupy z již existujících systémů. Například: Máte interní SAP systém vykazující informace ve specifickém formátu. Tento výkaz jednoduše zkopírujete do excelové šablony a po kliknutí tlačítka se vygeneruje potřebný soubor.

Snadnější to být nemůže, přesvědčte se sami. Zavolejte nám na číslo 731 914 738 nebo napište na info@excel-na-miru.cz.

Zaujal vás Excel na míru a chtěli byste jej využít i jinak? Máme zkušenosti s mnoha řešeními – navštivte www.excel-na-miru.cz a usnadněte si i další oblasti svého podnikání!